Rolnik karmi ludzi, co pożytecznego robi managier?

HRU2509cd_sad_manager

Przykładowy managier dowartościowany swoją pozycją w społeczeństwie.

Ostatnio czytałem (nie pamiętam gdzie) o amerykańskim profesorze, który stworzył teorię dzielącą zawody i profesje na przydatne cywilizacji i nieprzydatne. Smutny wniosek jest taki, że zawody przydatne cywilizacji są znacznie gorzej opłacane. Jaki wg tej teorii jest zawód rolnika?

Rolnik to oczywiście zawód przydatny cywilizacji. Jest też marnie opłacany. Nawet jeden z koncernów branży rolniczej reklamuje się hasłem uznającym pracę rolnika za najcenniejszą na ziemi. Rolnik produkuje żywność, bez której cywilizacja nie mogłaby istnieć. Idąc dalej można wymienić kolejne zawody: lekarzy, policjantów, żołnierzy, strażaków…Wiadomo o co chodzi.

Za zawody nieprzydatne cywilizacji uznaje się całą masę nowoczesnych stanowisk posiadających najczęściej anglojęzyczne nazwy typu account managier, hr managier, sales managier, bussines development managier. Wymieniać można było by długo.

Bez tych profesji cywilizacja istniałaby nadal.

Warto o tym pamiętać. Przy okazji medialnej nagonki na rolników, w internetach pojawiło się wiele wrogich rolnikom opinii. Z pewnością większość tych opinii wyprodukowało młode i maksymalnie wykształcone „mieszczaństwo” – dumne managiery i inne assistanty, pewne swojej pierwszoplanowej roli w społeczeństwie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s